Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
43521 wzorkowiczek dodało 19338 zdjęć do galerii!

Jak zadowolić klienta

Dodano: 2011-04-04 17:44:27, Odsłon: 1440 , Ocena: 5/5,

Często obserwując stylistki przeglądające kolorowe pisma branżowe słyszę zachwyty, gdy pochylone nad zdjęciami podziwiają zdobienia niezwykłej urody. Wymyślne wzory najlepiej prezentują się na długich paznokciach, więc tu również padają słowa pełne uznania dla długości i smukłości stylizacji. Gdy dodatkowo są to paznokcie wystylizowane inaczej niż klasyczny kwadrat, pochwalne peany przybierają na sile – wiele wzorów zdecydowanie korzystniej prezentuje się na szpicach, stalówkach (edge) czy rurkach (pipe). Zachwytom nie ma końca aż do momentu, gdy pojawia się odwieczne stwierdzenie: „No tak, ale moje klientki wolą french...”

 

Cóż zatem począć w takiej sytuacji? Czy pokazywane w gazetach branżowych propozycje zdobień mają służyć tylko uciesze oczu? Odpowiedź zdecydowanie brzmi: nie.

Wiadomo, że zazwyczaj klientka samodzielnie nie podejmuje odważnych decyzji. Dlatego też pozostawiona sama sobie wybiera bezpieczną wersję french manicure’u. Ewentualnie, gdy trafimy na miłośniczkę koloru, decyduje się na krótką stylizację w klasycznym kwadracie, w której elementem zdobniczym będzie co najwyżej wtopiony brokat i kilka hologramów. Ten stan rzeczy nie zmieni się sam z siebie, więc zacznijmy działać energicznie.

Co klient wie na temat stylizacji?

Musimy zdać sobie sprawę, że zwłaszcza nowy klient wchodząc do naszego gabinetu nawet w dziesięciu procentach nie zdaje sobie sprawy, czym dzisiaj jest stylizacja paznokci. Wyobrażenie „sztucznych” paznokci zazwyczaj ogranicza się do białej końcówki lub jarmarcznie kolorowych tipsów pokazywanych w jakiejś telenoweli. Lub też paznokci chętnie prezentowanych na rozmaitych blogach czy portalach przez zwłaszcza nastoletnie miłośniczki zdobień, które jednak nie mają odpowiedniego przygotowania do wykonywania zawodu. Takie paznokcie, w dodatku bardzo nietrwałe, potrafią skutecznie odstraszyć od kolorowej stylizacji. Niestety, dobrze wykonane, eleganckie, estetyczne, a zarazem długie i barwne paznokcie to ciągle jeszcze rzadkość.

To kilka prawdopodobnych przyczyn, dla których klientki nieczęsto decydują się na długie, zdobione paznokcie. Jest jednak parę sposobów, aby zmienić ten stan rzeczy. Po pierwsze musimy pokazać, jak wiele do zaoferowania ma dzisiejsza stylizacja paznokci. Bogactwo wzorów, kolorów, ozdób, kształtów, materiałów jest imponujące. Nie wystarczy jednak podsunąć klientce pudełko z ozdobami czy pokazać paletę kolorów farb akrylowych. Jako laik w tej dziedzinie, nie będzie umiała wyobrazić sobie, jak wyglądałyby jej paznokcie w wersji finalnej. Dlatego trzeba działać mądrze.

Przyciągamy uwagę

Oko klientki już od progu powinno wychwycić wielkoformatowe zdjęcia wykonanych przez nas stylizacji. Ewentualnie mogą być to plakaty ze zdobieniami niekoniecznie naszego autorstwa – choć zdecydowanie lepiej, gdy są to prace wykonane przez nas. Powinny to być kolorowe stylizacje, absolutnie nie frenchowe. Pragnąc obudzić w klientce apetyt na odrobinę szaleństwa, nie pozwólmy, aby utwierdzała się w przekonaniu, że my sami propagujemy bezpieczną klasykę. Klientka przychodzi do nas jako do specjalistów i tak naprawdę, mimo czasem pozornej stanowczości, w duchu oczekuje od nas rady czy nawet zupełnie nowej kreacji wizerunku.

Znacie to uczucie? Idziemy do salonu fryzjerskiego, zdecydowane na nieśmiertelne blond pasemka i bezpieczne wycieniowanie końcówek. Od progu jednak aż krzyczą do nas kolorowe irokezy z plakatów, świetne upięcia i koloryzacje, o których nie miałyśmy nawet pojęcia. Nowatorskie fryzury z przeglądanej gazety kuszą kolorem i odważnym cięciem, a obsługa salonu przemyka koło nas w gustownych, niebanalnych uczesaniach. W takiej atmosferze może nie od razu odważymy się na najbardziej szaloną fryzurę, ale jestem przekonana, że odwieczne blond pasma już nie wydadzą się nam ostatecznym wyborem.

Taką samą, wpływającą na klienta atmosferę, możemy wyczarować w naszym salonie. Duże zdjęcia w ramkach to tylko początek tego niewerbalnego przekazu. Druga sprawa to pisma branżowe. Niech na stoliku z lekturą dla gości nie leżą tylko i wyłącznie plotkarskie gazetki, ale co najmniej klika numerów pisma branżowego. Niech kuszą bogactwem kolorowych stylizacji i pokazują, jak pięknie i smukło wygląda dłoń ozdobiona długimi, barwnymi paznokciami.

Trzecia rzecz to album ze zdjęciami, czyli inaczej portfolio naszych prac. Według mnie najbardziej skuteczne narzędzie w walce z białymi końcówkami. Używając go sprytnie, możecie naprawdę dużo zdziałać.

Szczypta psychologii

Osobiście nigdy nie staram się przekonywać klientki do czegoś na siłę, gdyż takie działania mogą przynieść efekt wręcz odwrotny do zamierzonego. Nie wolno dać komuś odczuć, że jego pierwotny wybór jest zły czy niemodny. Trzeba sprawić, aby zmiana zdania nastąpiła niezauważalnie, tak jakby to klientka sama doszła do odpowiednich wniosków z naszą tylko „malutką” pomocą. Dlatego też panią, która prosi o stylizację frenchową, zapraszam do stolika i rozpoczynam pracę. Jednocześnie daję jej do obejrzenia właśnie album i dyplomatycznie zaczynam swoją przemowę na temat tego, iż każda kobieta chce być oryginalna, że lubimy wyróżniać się niebanalnym strojem, makijażem, fryzurą, oraz że kolorowe i zdobione paznokcie wcale nie muszą być krzykliwe i tandetne. Taka rozmowa w połączeniu z siłą oddziaływania oglądanych zdjęć najczęściej sprawia, że klientka decyduje się na różnobarwną stylizację. Czasem oznacza to paznokcie nie za długie i z dominacją białego koloru, okraszone tylko kolorowym akcentem, nie mniej jest to pierwszy krok do sukcesu. Po kilku wizytach klientka przyzwyczaja się do długości, którą stopniowo można nieznacznie zwiększać i nabiera odwagi na coraz to bardziej kolorowe stylizacje.

Szewc bez butów…

Oczywiście jest jeszcze jeden problem: my sami. A właściwie nasze paznokcie. Nie wyobrażam sobie, jak miałabym przekonywać kogokolwiek do długich, kolorowych paznokci – np. w kształcie szpica – gdybym sama nosiła krótkie frenchowe kwadraty. Wprost nie mogę słuchać narzekań stylistek na przewijające się non stop frenchowe klientki, podczas gdy na ich dłoniach widzę… białe końcówki. Pamiętajcie, że nic nie ma tak wielkiej siły oddziaływania jak własne, długie, pięknie ozdobione paznokcie. Klientka może zobaczyć, że z taką długością normalnie się funkcjonuje, a elegancka, kolorowa stylizacja nie musi być idealnie dobrana do ubrania. Nasze własne dłonie ozdobione w ten sposób są najlepszą rekomendacją!

Mam nadzieję, że udało mi się tu zawrzeć kilka wskazówek, które będą pomocne w przełamaniu codziennej rutyny biało-różowych paznokci. Pisząc ten tekst nie chciałabym oczywiście negować piękna czy potrzeby frenchowych stylizacji, które zawsze znajdowały, znajdują i pewnie jeszcze bardzo długo, o ile nie zawsze, będą znajdować swoich zwolenników. Jednak niekiedy są sytuacje, kiedy french traktowany jako kanon niekoniecznie musi nim być. Ale o tym w następnym numerze…

Dołączyła: 2010-04-28 11:55:20

Kurs kosmetyczny

Kształty paznokci

Wszystkie dobrze wiemy, że nasze paznokcie mają różne kształty. Dowiedz się, jak piłować każdy z typ...

Sucha skóra

Jeśli chcesz, by cera na długo pozostała jędrna oraz gł...

Utwardzanie naturalnych paznokci

 Żele silikonowe do wzmacniania naturalnej płytki. Paznokcie po takim zabiegu wygląd...

;-))))

emot...

Jak malować krótkie i szerokie paznokcie

Poznaj cztery zasady, które powinnaś stosować, gdy masz szerokie paznokcie.   ...

Dermatologia dla stylistów paznokci pod

Świetna Książka i nie droga ...

Odspojenia

  ...

Sposoby nabłyszczania paznokci

Sposobów jak i produktów do nabłyszczania paznokci jest bardzo dużo.Jaki produ...

Apel !! Opinie i komentarze

Drogie Panie !   Oglądają prace na tym portalu zauważyłam że nie wsz...

asiek:)

znalazłaś coś o tych koronkach, bo jak nie to zajrzyj jeszcze na www.kosmetyczki.net pozdrawi...

  • AEDM 2011-04-06 09:24:38

    CIEKAWE!emot

  • mika9101 2011-10-12 11:38:21

    Piękno pięknem a estetyka i wygoda to druga sprawa, wyobrazcie sobie  Pania Doktor w katalogowych szpicach... albo matke malego dziecka w 3 centymetrowych paznokciach... dlatego WSZYSCY MAJA FRENCH...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage