Urodziny obchodzi 1 wzorkowiczka!
26307 wzorkowiczek dodało 19231 zdjęć do galerii!

Jak pielęgnować stopy latem

Dodano: 2011-04-04 17:43:26, Odsłon: 1348 , Ocena: 5/5,

Zadbane stopy są tak samo istotne jak nowa fryzura czy modna torebka. Piękne i wypielęgnowane dodają nieodpartego uroku. Właściwa pielęgnacja polega na utrzymaniu higieny, stosowaniu odpowiednich środków pielęgnacyjnych, także na wypielęgnowanych paznokciach.

W dobie postępującej integracji kosmetyki stóp z pielęgnacją całego ciała gabinet kosmetyczny powinien oferować zabiegi poprawiające kondycję skóry i dobre samopoczucie klienta, a nie tylko zwykły zabieg pedicure’u. Tekst niniejszego artykułu ma charakter poradnika dla klientek – bo tylko wspólne działania: profesjonalne zabiegi w salonie i pielęgnacja domowa przyniosą pożądane efekty.

Nie tylko lato

Tradycyjnie uważa się, że o nogi dba się przed nadejściem cieplejszej pory roku, tymczasem wymagają one troski również zimą, kiedy nosi się ciężkie, nieprzewiewne obuwie i grube rajstopy. Troszcząc się o stopy przez cały rok unikniemy paniki, gdy trzeba będzie wystawić je na pokaz.

Aby zachować ładne i zdrowe stopy najważniejsza jest profilaktyka. Inaczej stwarzać będą problemy nie tylko natury estetycznej, ale prowadzić do przykrych dolegliwości, a nawet schorzeń.

Pielęgnacja, o której każdy musi wiedzieć

Należy utrzymywać gładką i elastyczną skórę, poprzez systematyczne stosowanie kremów, peelingów, balsamów przeznaczonych do pielęgnacji stóp. Gładka skóra stóp jest podstawą ich zdrowia i urody.

Należy co najmniej dwa razy dziennie dokładnie myć nogi. W trakcie prysznica i na zakończenie polewać stopy i podudzia zimną wodą, co wzmacnia i uodpornia skórę i dobrze wpływa na naczynia żylne. Bardzo ważną czynnością jest dokładne wytarcie nóg, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni międzypalcowych.

Należy nosić wygodne i nieciasne obuwie, którego wkładki i podeszwy nie są zbyt twarde. Dobre buty powinny lekko sprężynować, być dopasowane do wielkości stóp, powinny być luźne w palcach i nie obciskać pięt. Ponieważ stopa wydłuża się w ciągu dnia o 8 mm, dlatego buty należy kupować po południu lub z uwzględnieniem tej prawidłowości. Sandały powinny być o pół numeru większe od normalnie noszonego rozmiaru. W domu należy nosić obuwie relaksacyjno-ortopedyczne. Niewygodne obuwie to prosty sposób na zafundowanie sobie halluksów lub płaskostopia, a zniekształcenia stopy stają się przyczyną bólów kręgosłupa.

Nie powinno się używać do usuwania naskórka na podeszwach stóp pumeksu, który jest mało higieniczny (trudno go umyć i zdezynfekować) i zbyt mocno usuwa jego nadmiar. Im częściej radykalnie usuwa się zrogowaciały naskórek, tym szybciej on narasta. Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem jest wizyta raz w miesiącu w gabinecie, gdzie naskórek usuwa się za pomocą frezów, a w domu raz w tygodniu wykonywać peeling.

Przy nadpotliwości stóp stosować dezodoranty, talki i płyny lecznicze. Koniecznie zadbać o higienę, szczególnie zwrócić uwagę na przestrzenie międzypalcowe, w których może dojść do maceracji i pękania skóry, co z kolei prowadzi do zakażeń grzybiczych i bakteryjnych. Koniecznie o środki pielęgnacyjne dla stóp z problemami trzeba pytać w gabinecie specjalizującym się w kompleksowej pielęgnacji nóg.

Stosować kąpiele stóp, gdy po ciężkim dniu stopy są zmęczone i obolałe. Do miednicy z ciepłą wodą wsypać sól bocheńską lub kuchenną i w pozycji stojącej wykonać rzadką papką soli delikatny masaż poczynając od palców aż do pachwin, poświęcając 3 min. na każdą nogę. Zmęczonym i opuchniętym stopom można zaaplikować piętnastominutową kąpiel w letniej wodzie z dodatkiem olejku z malwy, a dla poprawienia krążenia z mieszaniny olejków miętowego i lawendowego lub szałwi, oregano i bazylii.

Przeprowadzać codzienną gimnastykę stóp np. podczas oglądania telewizji: chwytanie palcami stóp drobnych przedmiotów i przekładanie na inne miejsce, podciąganie stopy palcami w górę po ścianie, chodzenie na palcach, piętach i zewnętrznych krawędziach stóp, toczenie gumowej piłeczki pod podeszwą stopy.

Przy wyjątkowo suchej skórze warto posmarować stopy na noc maścią z witaminą A i założyć cienkie, bawełniane skarpetki. Kosmetyczka poleci inne specjalistyczne preparaty, które można zastosować w ten sam sposób

Spać lub odpoczywać z lekkim uniesieniem nóg.

W przypadku bólów stóp czy zmian chorobowych zastanowić się nad ich przyczyną i zgłosić się do doświadczonej pedicurzystki, ortopedy, dermatologa lub naczyniowca.

Unikać zakażeń grzybicą, drożdżycą, wirusem brodawek, infekcji bakteryjnych poprzez przestrzeganie higieny, noszenie przewiewnego obuwia, skarpet z naturalnych włókien i obuwia ochronnego przy korzystaniu z sali gimnastycznej, basenu, siłowni i sauny.

Jeżeli tylko można, chodzić boso po piasku, trawie, w wodzie morskiej – to wspaniały masaż dla stóp.

Korzystać z bogatej oferty specjalistycznych środków do pielęgnacji stóp, które właściwie dobierze, zgodnie indywidualnymi potrzebami, wykwalifikowana kosmetyczka.

Zadbać o estetyczny wygląd paznokci, ważnego elementu stóp. Latem koniecznie muszą być pomalowane.

Zdrowe stopy, to nie tylko ładny chód, ale dobre samopoczucie, pogodny wyraz twarzy, prawidłowa postawa i zgrabna sylwetka.

Dołączyła: 2010-04-28 11:55:20

Kursy kosmetyczne

zele soak off

zele soak off to linia wychodząca naprzeciw oczekiwaniom klientek, które marzą o pięknych natural...

Pielęgnacja skórek

Tzw. skórki to wąskie paski naskórka przy podstawie paznokcia. Współczesne wymogi higieniczne i ...

Jak zadowolić klienta

Często obserwując stylistki przeglądające kolorowe pisma branżowe słyszę zachwyty, gdy pochylone...

Efekt kropel wody

Dziś przedstawiamy propozycję zdobienia paznokci za pomocą akrylu ...

Malowanie lakierami na wodzie

Witajcie czy spotkałyście się już z malowaniem lakierami na wodzie, bardzo mi się to spod...

Witam!

Cześć, mam na imię Izabela. Zajmuje się manicur'em emot. Czekam na pro...

Francuski, biologiczny, klasyczny... jak

 Dbać o paznokcie możemy samodzielnie, w domu, lub...

Pieczenie żelu pod lampą uv

Dosyć często zdarza się, że po...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage