Urodziny obchodzi 2 wzorkowiczki!
47910 wzorkowiczek dodało 19349 zdjęć do galerii!

Tajemnice akrylu

Dodano: 2011-04-04 17:42:07, Odsłon: 1311 , Ocena: 5/5,

Masa akrylowa stosowana w stylizacji paznokci powstaje w wyniku połączenia proszku i liquidu. Wskutek połączenia monomerów i inicjatora następuje chemiczny proces polimeryzacji – i tak powstaje elastyczna masa, twardniejąca w ciągu kilku minut.

Najczęstszym problemem, jaki się pojawia w pracy z akrylem, jest uzyskanie właściwych proporcji między płynem a proszkiem – tak, aby masa była klarowna i wytrzymała. Osiągnięcie prawidłowej konsystencji wymaga dużej wprawy i doświadczenia.

Pędzelek

Niewątpliwie bardzo ważnym elementem jest też odpowiednio dobrane narzędzie pracy, jakim jest pędzelek, który powinien być wykonany z najwyższej klasy naturalnego włosia. Jeżeli chodzi o rozmiar i kształt pędzelka, każdy stylista musi dobrać go indywidualnie. Pędzelki możemy podzielić na okrągłe i płaskie, ale wspólną cechą dla wszystkich stosowanych podczas pracy techniką akrylową powinno być to, że w środkowej części muszą być grubsze – co pozwala na magazynowanie liquidu, który powoli spływa ku dołowi w trakcie modelowania masy czyniąc ją wilgotną i elastyczną.

Zanim zaczniemy pracę musimy odpowiednio przygotować pędzelek: zanurzamy go kilka razy w liquidzie i odsączamy na brzegu naczynka, delikatnie formując koniec główki w czubek. Czynność tę powtarzamy kilkakrotnie, służy to dostarczeniu liquidu we wszystkie miejsca pędzelka i wyciśnięcie ewentualnych pęcherzyków powietrza.

Kuleczka

Przygotowany pędzelek zanurzamy w liqidzie, odsączamy go na brzegu naczynka, a następnie pod kątem 60. stopni przeciągamy po powierzchni pudru akrylowego tak, aby utworzyła się mała kuleczka. Musimy odczekać około 10. sekund, żeby masa się wyklarowała, a następnie umieszczamy kuleczkę na łożu lub szablonie i formujemy paznokieć. Kuleczka powinna sama ładnie odkleić się od pędzelka.

Proporcje

Przyjęło się, że proporcje między płynem a pudrem to 2 do 1. Naprawdę bardzo trudno sprecyzować te proporcje – myślę, że każdy stylista na zasadzie prób i błędów oraz doświadczenia zawodowego musi je sam dla siebie wypracować. Jeżeli nie zachowamy proporcji i na przykład pędzelek będzie źle odsączony, masa rozleje się nam po paznokciu albo nawet zaleje skórki. Taka powłoka długo zastyga, będzie się odspajać od łoża paznokcia, a nawet pękać. Natomiast kiedy pędzelek będzie zbyt słabo nasączony lub zbyt mocno odsączony, kuleczka będzie zbyt sucha, trudno ją będzie odczepić od włosia pędzelka i osadzić na formie albo na paznokciu. Na masie pojawią się nieregularne grudki, będzie krucha, łamliwa, co może doprowadzić do jej odchodzenia.

Prawidłowe proporcje są bardzo ważne, decydują o wyglądzie i wytrzymałości stylizowanych paznokci. Tylko ćwiczenia, wprawiona ręka i doświadczenie pomogą nam to osiągnąć. Często też spotykamy się z określeniami, że produkt jest złej jakości albo za bardzo „bąbelkuje” – w takim przypadku warto dokładnie zapoznać się z zaleceniami producenta: może proporcje, które stosujemy, nie są właściwe dla danego produktu.

Biała końcówka

Kolejnym zagadnieniem dotyczącym proporcji między płynem a pudrem jest zachowanie odpowiedniej wilgotności kuleczki akrylowej przy formowaniu białej, frenchowej końcówki.

Jeżeli zaaplikujemy zbyt mokrą masę białego pudru, to na formowanej końcówce powstaną smugi i cienie, będzie to wynikiem nieprawidłowo rozłożonego białego pigmentu. Dodatkowym skutkiem może być też powstanie pęcherzy powietrza, które podczas opiłowywania masy zostaną otworzone i powstaną wolne przestrzenie, w których może gromadzić się brud. Natomiast przy zastosowaniu zbyt suchej masy aplikacja będzie trudna, powstaną zgrubienia, na powierzchni skrystalizuje się akryl, a co za tym idzie, masa będzie bardzo krucha.

Aby uzyskać odpowiednią wilgotność pędzelka musimy zanurzyć go w liquidzie, a następnie odsączyć o brzeg naczynka przesuwając pędzelek od nasady w kierunku czubeczka, lekko dociskając w środkowej strefie pędzelka czyli brzuśćcu. Jeżeli nadal uznamy, że usyskana kuleczka jest zbyt wilgotna, możemy odsączyć pędzelek na ręczniczku papierowym.

Nail Art

Z kolei zupełnie inne proporcje musimy uzyskać wykonując zdobienia nail art. Do tego celu pędzelek powinien być maksymalnie odsączony, tak aby kuleczka nie była zbyt sucha ani zbyt wilgotna. Chcąc uzyskać trójwymiarowość np. płatków kwiatowych musimy zanurzyć pędzelek w płynie i kilkakrotnie odsączyć o brzeg naczynka formując delikatnie czubeczek, następnie pod kątem 60. stopni dotykamy delikatnie do wierzchu pudru akrylowego. Jeżeli pędzelek byłby zbyt suchy, kuleczka nie uformowałaby się, byłaby sucha i nieklarowna, z kolei zbyt wilgotna rozlałaby się po paznokciu i uformowanie płatka byłoby bardzo trudne. Jeżeli uformujemy aplikację, nie należy również przeciągać po niej zbyt mokrym pędzelkiem ponieważ na skutek wprowadzenia zbyt dużej ilości liquidu kształt płatków, listków itp. zostanie rozmyty i stanie się mało wyrazisty.

Technika akrylowa tylko z pozoru jest bardzo prostą metodą modelowania paznokci; osiągniecie perfekcji wymaga wielu ćwiczeń. Ale kiedy opanujemy tajemnice proporcji idealnej kulki akrylowej – stylizacja paznokci będzie prawdziwą przyjemnością.

Dołączyła: 2010-04-28 11:55:20

Sklep Paznokcie Żele Hurtownia Kosmetyczna

Czas dla siebie........

Jesienne wieczory, to idealny czas na zabiegi kosmetyczne. Blednąca skóra powoli odsłania swoje...

przedłuzanie paznokci metodażelowa na ti

Witam ! Przedłużam i zdobię paznokcie , przedstawiam wszystkie moje ...

Jak naprawić pęknięty paznokieć?

Rzeczy, których po...

Malowanie “one stroke&#822

„One stroke” z ang. za jednym pociągnięciem, to prosta metoda malowania niepowtarzaln...

Kilka Zasad Dotyczących Tipsów!!!

1. Pamiętaj, tipsy nie są z żelaza, jak nie będziesz uważała pękną. Nie używaj paznokci jako narz...

Frezarka w pracy stylisty

Coraz częściej w zakładach kosmetycznych i stylizacji paznokci, zam...

hej co slychac ??

emotkazdy tu zaspal ostatnio nikt nie pisze na Blog wakacje czy co ?...

PAZNOKCIE ŻELOWE - krok po kroku.

Przystępując do pracy na wstępie myjemy dłonie emulsją antybakteryjną oraz dezynfekujemy je. ...

French Manicure

Zastanawiałyście się pewnie nie raz jak zrobić francuski manicure? Przedstawiamy instrukcję na wykon...

© Copyright by Wzorki.pl   | sitemap Realizacja: NetVisage